Любомир Васев завърши 32-ри в супер мотокроса в Сардиния Дупничанинът Любомир Васев участва в така наречените зимни серии по мотокрос, които предшестват Световния шампионат, който започва на 28 февруари в Катар. Традиционният международен мотокрос в Италия започна на 1 –ви февруари в Сардиния в Риола Сардо. Трасето в Ористиано наречено „Дюната“ бе изключително атрактивно и събра елита на този спорт. Там състезателите от MX1 и MX2 преминаха през „ада на пясъка“. В клас MX2 Любомир Васев се нареди на 32-ро място. Другият българин Майкъл Иванов е 25-ти, а надпреварата бе спечелена от Пол Йонас , а Джереми Суеър остана втори. Хиляди зрители наблюдаваха атрактивното състезание. Следващият кръг е на 8-ми февруари в Кастильоне дел Лаго. Избраният за спортист номер 1 на Дупница за 2014 година Любомир Васев спечели миналата година Източноевропейският шампионат и при мъжете и юношите в клас MX2 и сега е с амбиции за добро представяне и в Европейският шампионат. Само преди броени дни Общински съвет Дупница отпусна на Васев еднократна стипендия от 3000 лева за постиженията му през 2014 година. Докладната бе гласувана единодушно