От години Марек Юнион-Ивкони не е бил в серия от три поредни загуби Мъжкият отбор на Добруджа 07 победи като домакин Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в отложен мач от дванадесетия кръг на Суперлигата, игран в местната зала Добротица. С този успех тимът от Добрич отново възвърна позиции в челото на Суперлигата, като вече е на второ място, с единадесет победи, четири загуби и актив от 34 точки. Добруджанци се намират само на три точки от лидера Монтана, като имат и мач по-малко, поради отложена среща. Отборът на Марек пък записа трета поредна загуба, след неуспехите срещу Монтана и ЦСКА, като дупничани се смъкнаха на трета позиция, с актив от 32 точки. Над 1000 запалянковци изпълниха зала Добротица, като аплодираха добрите изпълненията на своите. В първите два гейма двубоят бе изключително оспорван, като двата съперника бяха напълно равностойни. В края на частите обаче, след 20 точка дупничани не издължаха на напрежението във важните моменти, като отбелязваха непредизвикани грешки, които дадоха предимство на домакините и те затвориха частите в своя полза, като поведоха с 2:0 гейма. В третата част съпротивата на Марек вече бе в по-малка степен, като тимът се съпротивляваше до равенството 14:14. Впоследствие домакините отбелязаха точкова серия, като поведоха с 19:14 и това сломи съперника. Натрупаната разлика бе достатъчна и добруджанци затвориха и тази част, като спечелиха чиста победа в мача. Реализатор за победата на Добруджа 07 стана Костадин Стойков с 20 точки. Съотборникът му Димитър Маринков добави 10 точки за победата./bgvolleyball.com